539131898 Spindle Assembly Replaces 539131898 Husqvarna Spindle Assembly for Husqvarna Z248F, MZ61, MZT61, TS354XD, Z242F, MZ6128, MTZ 61, MTZ52, TS348XD, YT48DXLS 48" 52" 54" 61" Mowers
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
23
quantity
Product details
Category
  • 【Perfectly Fits】Fits for Husqvarna Tractors: GT48DXLS, GT52XLSI, TS 348D, TS 348XD, TS 354D, TS 354XD, TS348, TS348D, YT48DXLS; Fits for Husqvarna Ride Mowers: TS 242D, TS 242TXD, TS 242XD, TS 248G, TS 254G, TS 354X; Fits for Husqvarna Zero series models: FD61, MZ 61, MZ 6128, MZ 6128 ZT, MZ6128, M-ZT52, M-ZT61, Z 242E, Z 242F, Z 248F
  • 【Perfectly Fits】Fits for Husqvarna 42" 52" and 61" Zero-Turn Mowers: MZ 61, MZT 52, MZT 52 BF, MZT 61, MZT 61 BF, Z 242 F; Fits for Husqvarna 48 Inch Yard Tractors: LGT 48 DXL, TS 348 XD; Fits for Husqvarna MZ54 Zero-Turn Mower; Fits for Dixon 61" Ultra Zero-Turn Mowers: Ultra 61, Ultra 61 BF; Fits for RedMax CZT 61 (967671401-00) - RedMax 61" Zero-Turn Riding Mower (2017-09)