MEAN WELL SDR-240-24 240W 10A 24VDC Single Output DIN Rail Power Supply with PFC Function (SDR Series High Efficiency UL 508 Approved)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
14
quantity
Product details
Category
SDR-240-24
  • DIN Rail 240Watt 24V Power Supply, Can be Installed on DIN rail TS-35/7.5 or 15
  • High Efficiency 94% and Low Power Dissipation, Built-in DC OK Relay Contact
  • 150% Peak Load Capability with Build-In PFC Function, PF>0.93